تبلیغات

اللهم عجل الولیک الفرج 

ندای وظیفه
ندای وظیفه |      صفحه اصلی تماس با ما عناوین مطالب پروفایل
جستجو کنید.
علمای شیعه
آیت الله سیستانی

آیت الله خامنه ای

آیت الله وحید خراسانی

آیت الله شبیری زنجانی

آیت الله صافی گلپایگانی

آیت الله مکارم شیرازی

امکانات وب
محل قرار گرفتن کد های وبدر این ستاره ها كه چندى از سال را پیدا و چند دیگر را پوشیده اند؛ مانند: ثریا، جوزاء، دو ستاره شعرى و سهیل بنگر.

*اگر جملگى در یك زمان پیدا بودند مردم از هیچ كدام در راهنمایى استفاده نمى‏ كردند و این بهره‏ اى كه الان از طلوع ثور و جوزاء و یا هنگام غروب آن ها مى‏ برند و در كارهاى خود از آن ها استفاده مى‏ كنند، وجود نداشت. پس هر كدام ظهور و غروبى دارند و این پیدایى و نهان بودن آنها همگون نیست تا مردم از هر كدام على حده سود برند.
 
●نیز تدبیر در ظهور و مخفى بودن ثریا و جز آن، تنها براى مصلحت است.

●و اینكه «هفت ستاره» [یا دبّ اكبر] همیشه پیداست براى مصلحتى دیگر است؛ زیرا این مجموعه به منزله نشانه‏ هایى است كه مردم در راه هاى ناشناخته در دشت و دریا از آن راهنمایى مى‏ جویند. هیچ گاه از دیده غایب نمى‏ شوند تا مردم شبانگاهان هر گاه كه خواهند و هر جا كه روند از آن ها استفاده كنند.
پس هر دو امر براى نوعى مصالح ویژه است.

نیز به وسیله آن ها نیازهاى دیگرى رفع مى‏ گردد و اوقات خاص اعمالى؛ چون: زراعت، درختكارى، سفر در دشت و دریا و آنچه كه پدید مى‏ آید؛ چون، باد، گرما و سرما شناخته مى‏ شود. مردم در تاریكى شب براى گذر از دشت هاى مخوف و وحشت‏زا و امواج هولناك دریا از این ستارگان راهنمایى مى‏ جویند.
وانگهى در اینكه در دل آسمان گاه روى مى‏ آورند و گاه پشت مى ‏كنند، گاه طلوع مى‏ كنند و گاه فرو مى‏ روند *عبرت هایى فراوان نهفته است.*

●این اجرام آسمانى با سرعتى فوق تصور و بیرون از حدّ در حركتند. اگر خورشید و ماه و ستارگان در نزدیك ما حركت مى‏ كردند تا به سرعت سیر آن ها پى ببریم آیا برافروختگى و درخشش آنها مانند پى در پى بودن نورهاى قوى و رعدهاى پیاپى در هوا دیدگان را نمى‏ ربود و بینایى را از چشم نمى‏ گرفت؟ چنان كه اگر گروهى در میان قبه‏ اى احاطه شده باشند و چراغ هاى پر نورى یكسره پیرامون آنان بچرخد دیدن را از دیدگانشان مى‏ رباید، حیران مى‏ گردند و بر رو مى ‏افتند.

بنگر كه چگونه تقدیر چنان شد كه سیر و حركت آن ها در دورترین نقاط باشد تا دیدگان را آسیب ندهد و آنها را از كار نیندازد.
 
●نیز با بیشترین سرعت و شتاب در حركتند تا از آن مقدارى كه باید بگردند و حركت كنند باز نمانند.

●نیز اندكى از نورشان به ما مى‏ رسد تا اگر شبانگاه ماه نبود دیده ببیند و اگر ضرورتى پیش آمد بتوان حركت كرد. چنان كه گاه حادثه‏ اى رخ مى ‏دهد و لازم است كه انسان در دل شب آرام ننشیند. اگر این حالت تاریكى مطلق باشد از او حركتى بر نمى‏ آید و باید همواره بر جایش بماند.

*در لطف و تدبیر و حكمت و كار با اندازه و حساب الهى اندیشه كن. براى تاریكى زمانى نهاد؛ زیرا به تاریكى نیاز است و در میان این تاریكى باز به خاطر نیازهایى كه شرح كردیم قدرى نور پدید آورد.*

http://afaghenojom.blogfa.com/طبقه بندی: توحید مفضل،
برچسب ها: ستارگان، توحید مفضل،
[ سه شنبه 16 مهر 1392 ] [ 11:55 ق.ظ ] [ Guided h ]
درباره وبلاگ

بسم الله الرحمن الرحیم
وظیفه تو را می خواند
وظیفه صدایت می کند
که آیا یاوری هست
ندای وظیفه پاسخی است به ندای حسین بن علی که فریاد هل من ناصرش را از کربلا سرداده است و تا ظهور قائم آل محمد هر روز را عاشورا و هر زمینی را کربلا کرده است

Call of Duty
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
محل قرار گرفتن کد های وب